List of registered teams

Club Team name Category
AAB-MBSA Under 8 Division 2 (Born 2012)
Agiliun FC Under 10 Division 2 (Born 2010)
AirAsia Setiawangsa Rangers Under 8 Division 3 (Born 2012)
AirAsia Setiawangsa Rangers Under 10 Division 1 (born 2010)
AirAsia Setiawangsa Rangers Under 12 Division 1 (Born 2008)
AirAsia Setiawangsa Rangers Under 14 Division 1 (Born 2006)
AirAsia Setiawangsa Rangers Under 16 Division 1 (Born 2004)
Anfield Football Academy Under 9 Division 1 (Born 2011)
Arians Lion Under 14 Division 2 (Born 2006)
ATBTR KL Havana FC Under 13 Girls (Born 2007)
ATBTR Under 11 Division 1 (Born 2009)
ATBTR 2009 Under 12 Division 1 (Born 2008)
AUFC Under 8 Division 1 (Born 2012)
AUFC Under 10 Division 1 (born 2010)
AUFC Under 11 Division 1 (Born 2009)
Ballhunter FC Under 14 Division 2 (Born 2006)
Cougar United FC Under 9 (Born 2011)
Destiny FDC Under 10 Division 1 (born 2010)
FC 1Goal Under 10 Division 3 (Born 2010)
FC 1Goal Under 12 Division 3 (Born 2008)
FC Kuala Lumpur Falcons Under 13 Girls (Born 2007)
FC Kuala Lumpur Eagles Under 13 Girls (Born 2007)
FC Kuala Lumpur Under 16 Girls (Born 2004)
FC Kuala Lumpur Under 16 Girls (Born 2004)
FC Kuala Lumpur U7 Hawks Under 7 (Born 2013)
FC Kuala Lumpur U8 Under 8 Division 1 (Born 2012)
FC Kuala Lumpur U7 Falcons Under 8 Division 3 (Born 2012)
FC Kuala Lumpur U7 Eagles Under 8 Division 3 (Born 2012)
FC Kuala Lumpur EDP U9 Under 9 (Born 2011)
FC Kuala Lumpur U9 Under 9 Division 1 (Born 2011)
FC Kuala Lumpur U10 Under 10 Division 1 (born 2010)
FC Kuala Lumpur EDP A Under 10 Division 2 (Born 2010)
FC Kuala Lumpur EDP B Under 10 Division 3 (Born 2010)
FC Kuala Lumpur U11 Under 11 Division 1 (Born 2009)
FC Kuala Lumpur EDP U11 Under 11 Division 2 (Born 2009)
FC Kuala Lumpur U12 Under 12 Division 1 (Born 2008)
FC Kuala Lumpur EDP U12 Under 12 Division 2 (Born 2008)
FC Kuala Lumpur U13 Under 14 Division 1 (Born 2006)
FC Kuala Lumpur U14 Under 14 Division 1 (Born 2006)
FC Kuala Lumpur EDP U14 Under 14 Division 2 (Born 2006)
FC Kuala Lumpur U16 Under 16 Division 1 (Born 2004)
FC Kuala Lumpur U15 Under16 Division 2 (Born 2004)
FC Kuala Lumpur EDP U16 Under 16 Division 2 (born 2004)
FC Kuala Lumpur EDP U18 Under 18 (Born 2002)
FC Subest Orca Under 11 Division 1 (Born 2009)
FC Subest Barracuda Under 11 Division 2 (Born 2009)
First 11 FC Under 14 Division 2 (Born 2006)
First 11 FC Under16 Division 2 (Born 2004)
Football Talent Asia Under 10 Division 3 (Born 2010)
Football Talent Asia Under 12 Division 3 (Born 2008)
GENPRO Under 12 Division 2 (Born 2008)
Goodwood FC Under 11 Division 1 (Born 2009)
Hira FA Under 8 Division 3 (Born 2012)
Hira FA Under 9 (Born 2011)
Hira FA Under 10 Division 3 (Born 2010)
Hira FA Under 12 Division 3 (Born 2008)
Inter Enfield CF Under 16 Division 2 (born 2004)
ISCKL Under 9 (Born 2011)
ISCKL Under 11 Division 2 (Born 2009)
JSA Sports Academy Under 16 Girls (Born 2004)
JSA Sports Academy U7 Under 7 (Born 2013)
JSA Sports Academy U8 Under 8 Division 1 (Born 2012)
JSA Sports Academy U9 Under 9 Division 1 (Born 2011)
JSA Sports Academy U10 Under 10 Division 1 (born 2010)
JSA Sports Academy U11 Under 11 Division 1 (Born 2009)
JSA Sports Academy U12 Under 12 Division 1 (Born 2008)
JSA Sports Academy Under16 Division 2 (Born 2004)
JSA Sports Academy Under 18 (Born 2002)
Junior FAM Under 8 Division 2 (Born 2012)
KB Bintang Gombak Under16 Division 2 (Born 2004)
KB Harimau Muda Klang Under 8 Division 2 (Born 2012)
KB Harimau Muda Klang Under 9 (Born 2011)
KB Harimau Muda Klang Under 10 Division 3 (Born 2010)
KB Junior Bangi Under 8 Division 2 (Born 2012)
KB Junior Bangi (KBJB U10) Under 10 Division 2 (Born 2010)
KDH Matrix FC Under 8 Division 1 (Born 2012)
KDH Global FC Under 8 Division 2 (Born 2012)
KDH Matrix FC Under 9 (Born 2011)
KDH Global FC Under 9 (Born 2011)
KDH Matrix FC Under 10 Division 1 (born 2010)
KDH Global FC Under 10 Division 3 (Born 2010)
KDH Matrix FC Under 12 Division 3 (Born 2008)
KDH Matrix FC Under 14 Division 1 (Born 2006)
KL Rovers Academy Under 9 (Born 2011)
KL Rovers Academy Under 12 Division 2 (Born 2008)
KL Youth Soccer Under 13 Girls (Born 2007)
KL Youth Soccer Under 16 Girls (Born 2004)
KL Youth Soccer Under 16 Girls (Born 2004)
KL Youth Soccer Under 7 (Born 2013)
KL Youth Soccer Under 8 Division 2 (Born 2012)
KL Youth Soccer Under 10 Division 2 (Born 2010)
KL Youth Soccer U10 B Under 10 Division 3 (Born 2010)
KL Youth Soccer Under 12 Division 2 (Born 2008)
KL Youth Soccer Under 14 Division 1 (Born 2006)
KL Youth Soccer Under 14 Division 2 (Born 2006)
KL Youth Soccer Under 16 Division 1 (Born 2004)
KL Youth Soccer U15 Under 16 Division 2 (born 2004)
KL Youth Soccer Under 18 (Born 2002)
La Stallions FA U8 Under 8 Division 2 (Born 2012)
La Stallions FA U9 Under 9 (Born 2011)
La Stallions FA U10 Under 10 Division 2 (Born 2010)
La Stallions FA U12A Under 12 Division 2 (Born 2008)
La Stallions FA U12B Under 12 Division 3 (Born 2008)
La Stallions FA U14 Under 14 Division 2 (Born 2006)
La Stallions FA U16 Under16 Division 2 (Born 2004)
Lestari Beast Under 8 Division 2 (Born 2012)
Lestari Beast Under 11 Division 1 (Born 2009)
Lestari Beast Under 12 Division 1 (Born 2008)
Lynx FA Under 8 Division 1 (Born 2012)
Lynx FA Under 11 Division 1 (Born 2009)
Lynx FA Under 11 Division 2 (Born 2009)
Melawati Junior Tigers MJT FC Under 9 (Born 2011)
MISC Under 18 (Born 2002)
MRSM Bentong Under 16 Division 1 (Born 2004)
Namra FC Under 11 Division 1 (Born 2009)
Pipers FC Under 12 Division 2 (Born 2008)
PJ Selatan FC Under 8 Division 2 (Born 2012)
Prestige Football Academy Under 8 Division 2 (Born 2012)
Prestige Football Academy Under 10 Division 3 (Born 2010)
Prestige Football Academy Under 12 Division 3 (Born 2008)
Raisuri Warriors Under 7 (Born 2013)
Raisuri Warriors Under 8 Division 2 (Born 2012)
Raisuri Warriors Under 10 Division 2 (Born 2010)
Raisuri Warriors B Under 10 Division 2 (Born 2010)
Raisuri Warriors Under 12 Division 1 (Born 2008)
Raisuri Warriors Under 12 Division 3 (Born 2008)
Rantau Panjang Arif Academy Under 12 Division 3 (Born 2008)
Rantau Panjang Arif Academy Under 12 Division 3 (Born 2008)
Renaissance Football Academy Under 16 Division 2 (born 2004)
Royal Selangor Club Under 8 Division 3 (Born 2012)
Royal Selangor Club Under 10 Division 3 (Born 2010)
Royal Selangor Club Under 12 Division 3 (Born 2008)
Royal Selangor Club Under 18 (Born 2002)
Saujana Impian FC SIFC Under 10 Division 3 (Born 2010)
Selangor Elite Under 16 Division 1 (Born 2004)
Sepang United FC Under 12 Division 1 (Born 2008)
Shoot Football Academy Under 7 (Born 2013)
Shoot Football Academy Under 9 (Born 2011)
Shoot Football Academy Under 12 Division 3 (Born 2008)
Shoot Football Academy Under16 Division 2 (Born 2004)
SJCSC Under 16 Division 1 (Born 2004)
SJCSC Supergirls Under 13 Girls (Born 2007)
SJCSC Supergirls Under 9 (Born 2011)
SMKDU Tigers Under 16 Division 2 (born 2004)
Spartan FC Under 12 Division 2 (Born 2008)
Sri Permata FA Under 8 Division 3 (Born 2012)
Sri Permata FA Under 10 Division 3 (Born 2010)
Sri Permata FA Under 11 Division 2 (Born 2009)
Sri Permata FA Under 12 Division 3 (Born 2008)
The Movement Club Under 10 Division 3 (Born 2010)
Titan United Futbol Academy Under 14 Division 1 (Born 2006)
Titan United Futbol Academy Under16 Division 2 (Born 2004)
TSS FC U7 C (Jewels) TSS Under 7 (Born 2013)
TSS FC U7 A Under 8 Division 1 (Born 2012)
TSS FC U7 B Under 8 Division 2 (Born 2012)
TSS FC U11 A Under 11 Division 1 (Born 2009)
TSS FC U11 B (Jewels) TMS Under 11 Division 2 (Born 2009)